Moskitiery

Najskuteczniejsza ochrona przed owadami dla Twojego domu!

Ramkowe okienne

Moskitiery ramkowe wykonane są z profili PVC lub aluminiowych, na które naciągnięta jest siatka. Wykonuje się je na konkretny wymiar. W większości okien montuje się moskitiery z profili
z kołnierzem, które utrzymują ją za pomocą sprężystych uchwytów obrotowych zakładanych na ościeżnicę okna dzięki czemu unikamy wiercenia w niej dziur. W pozostałych rodzajach okien można zamontować moskitiery z profilem bez kołnierza- mocowane są za pomocą magnesów lub przykręcane do ościeżnicy na stałe.

Ramkowe drzwiowe

Wykonane z profili aluminiowych. Tworzą dodatkowe drzwi, które otwierają się na zewnątrz. Dostępne w dwóch wersjach:

– z zawiasami samozamykającymi- otwierają się po delikatnym pchnięciu, po czym automatycznie się zamykają
– z zawiasami stałymi – trzeba je samemu otworzyć oraz zamknąć; w pozycji zamkniętej utrzymują je magnesy

Dostępne są również przesuwne drzwi moskitierowe ramkowe. Mogą mieć jedno lub dwa skrzydła rozsuwane na boki. Efektowne lecz rzadko stosowanie ze względu na ilość miejsca potrzebną na przesunięcie skrzydła/skrzydeł moskitiery.

Rolowane okienne

Przypominają rolety w kasecie, lecz zamiast tkaniny znajduje się tam siatka przeciw owadom. Wyposażone są w mechanizm sprężynowy do zwijania siatki. Siatka przesuwa się w aluminiowych prowadnicach, dzięki użyciu w nich odpowiednich szczotek zapewniają moskitierze szczelność. Po rozsunięciu siatkę mocuje się do uchwytów zamontowanych w dole prowadnic. Moskitiery rolowane montuje się na stałe na zewnątrz, do wnęki okiennej lub bezpośrednio do ościeżnicy okna. Natomiast moskitiery do okien dachowych, montuje się wewnątrz pomieszczenia do wnęki okiennej.