Rolety rzymskie

Jedną z największych zalet rolet rzymskich jest możliwość użycia prawie każdej tkaniny do jej wykonania. Dodatkowo atutem jest fakt iż tkaninę, która jest przypięta na rzepy do profilu w każdej chwili można łatwo zdjąć i wyprać. Sprawia to że są one niezwykle wygodne w użytkowaniu i stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób o skłonnościach alergicznych. Polecane do każdego rodzaju wnętrz.

Rolety rzymskie

Mogą występować w systemie sznurkowy lub łańcuszkowy montowanym do okien (bezinwazyjnie), do sufitu bądź do ściany. Posiadają niewidoczny system mocowania oraz są proste w montażu. Każdy z systemów umożliwia zatrzymanie rolety w dowolnym położeniu oraz łatwy demontaż tkaniny. System łańcuszkowy w którym sterowanie rolety odbywa się przy pomocy koralika, składa się z estetycznego profilu kasetowego wykonanego z aluminium, który skrywa w sobie szpulki nawijające sznurki rolety.

Rolety weneckie

Urozmaicona wersja klasycznych rolet rzymskich, po rozłożeniu nie są całkiem proste lecz bardziej bufiaste. Dzięki taśmie przyszytej z tyłu tkaniny, roleta układa się w fałdy, dając niepowtarzalny efekt wizualny. Podciągnięte w górę wydają się bardziej zwiewne i bufiaste, po rozłożeniu nie są całkiem proste lecz każda zakładka jest odrobinę odstająca.